Verslo miestelio „Urban HUB“ statybų pradžią paskelbė įkurdinta bičių bendruomenė

  • Teksto dydis:

Kauno rajone pradedamos komercijos „stock-office“ tipo miestelio „Urban HUB“ statybos. Statybų pradžią pažymėjo čia įkurdinta bičių bendruomenė. Darbštuolės medų neš unikaliame avilyje, kuris atrodo kaip sumažinta verslo miestelio kopija.

Gyvoji kapsulė

Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką – atidarymas numatytas po devynių mėnesių. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miestelio statybų pradžia pažymėta unikalios gyvosios kapsulės ceremonija.

„Itin sparčiai kilsiančio verslo miesto statybų pradžią simboliškai pažymėjome sumažintos „Urban HUB“ kopijos aviliuose įkurdindami bites, kurios jau vykdo logistines, gamybos ir kitas operacijas“, – kodėl bitės pasirinktos statybų pradžios akcentu, pasakojo „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Iš tiesų, bitės jau seniai tapusios SBA grupės bendruomenės narėmis, jos gyvena ant įmonių ir verslo centrų stogų, tad naujai vystomo „Urban HUB“ miestelio projekte jos taip pat atrado savo vietą. Bitės tapo pirmąja miestelio bendruomene, o baigus statybas, čia įsikurs dar apie 100 verslų, kurie užpildys „Urban HUB“ erdves.

„Sąsajos labai įdomios. Verslo miestelį sudarys 70 tūkst. kv. m plotas, o bitėms reikia 70 l avilio, kad jos gyventų. Be to, šeimą gali sudaryti ir apie 70 tūkst. bičių. Jų šeima yra superorganizmas, kiekviena bitė žino, ką jai reikia daryti, avilyje yra kartu ir mokykla, ir logistikos sandėlis, ir tikslus darbų organizavimas. Tad iš tiesų bičių gyvenimas labai panašus į tai, kas vyks šiame verslo miestelyje“, – įkurdindamas bičių šeimą naujuose namuose kalbėjo vienas žymiausių šalies bitininkų Algirdas Amšiejus.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Bendruomenės kūrimas

Statybų pradžios ceremonijoje linkėta ne tik greitai ir kokybiškai įgyvendinti unikalų verslo projektą, tačiau ir įsilieti į Kauno rajono bendruomenę, kurti darbo vietas ir taip prisidėti prie regiono augimo.

„Tikiu, kad Biruliškėse iškilsiantis prekybos miestelis bus vertas pasididžiavimo, nes jį pasiryžusi statyti „SBA Urban“ yra socialiai atsakinga, didžiulę patirtį sukaupusi kompanija, kurios darbai remiasi architektūros išskirtinumo, žaliosios ekonomikos, tvarumo, darnos su aplinka principais. Svarbu ir tai, kad solidžios investicijos padės sukurti starto aikštelę naujiems verslams ir stimuliuos regiono ekonomiką“, – pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Mes nuo pat pradžių kalbėjome ne apie milijonus, o apie projekto prasmę – kurti bendruomenę, kuri sujungs gyventojus, verslą. Mes norime čia sukurti tikrą miestelį, kuriame bursis energija ir gyvybė. Tikiu, kad kartu su partneriais sukursime aukščiausios kokybės projektą“, – kalbėjo „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Apie tai, kad „Urban HUB“ projektas iš tiesų ambicingas tiek architektūriniais, tiek technologiniais sprendimais bei numatytais statybų terminais, statybų pradžios šventėje pažymėjo ir projekto rangovai.

„Pirmojo pastato vainikas ant stogo iškils vos po trijų mėnesių, rugsėjo pradžioje, o išskirtinio fasado montavimo darbai bus baigti netrukus po to – rugsėjį. Įprastai tokio masto projektai įgyvendinami per metus ar net pusantrų. Tačiau ambiciją pavyks įgyvendinti iš anksto atsakingai ruošiantis ir efektyviai valandų tikslumu planuojant darbus. Pasitelktos šiuolaikinės skaitmeninės statybos technologijos pagelbės išvengti klaidų skubant, o statybai naudojamos kokybiškos medžiagos rodo indėlį tvarumui, kuris „Urban HUB“ projekte išlieka pagrindiniu prioritetu“, – kalbėjo projekto generalinio rangovo „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Unikalus projektas

Didžioje dalyje ploto vyraujančios „stock-office“ tipo patalpos išsiskiria savo funkcionalumu bei planavimo lankstumu, todėl nuomininkui suteikiama galimybė lanksčiai, net ir ateityje, koreguoti savo patalpų planavimą prisitaikant prie sparčiai besikeičiančių poreikių ar verslo situacijos. Miestelyje įsikurti norintiems verslams paprasta erdves pritaikyti pagal specifinius jų poreikius.

Vienoms įmonėms reikia daug sandėlio ir tik dalies – biuro, kitoms reikia didesnės prekybos salės, ir mažesnio sandėlio, „Urban HUB“ tuo ir išsiskiria, kad čia galima kurti specifiniam verslui pritaikytas erdves ir neapsiriboti tik standartiniais sprendimais. Miestelyje suprojektuoti skirtingi pastatai skirtingiems verslams. O „stock office“ patalpų modelis, ypač prekybos kompanijoms, leidžia kur kas paprasčiau savo veikloje įgyvendinti ominkanalės prekybos modelį.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Strateginė vieta ir investicijos

„Stock-office“ tipo miestelis vystomas Kauno rajone, Biruliškėse, prie pat magistralės Vilnius–Klaipėda ir Kaunas–Jonava kelio. Tai strateginė vieta, mat ją klientai galės lengvai ir patogiai pasiekti tiek nuo A6, tiek nuo A1 kelių. Čia planuojama rekonstruoti ir sutvarkyti magistralinius kelius, naujai įrengti rajoninę Veterinarų gatvę bei du įvažiavimus nuo pagrindinių magistralinių kelių.

„Daugiau nei 100 mln. eurų investuosime tam, kad strateginėje vietoje šalia Kauno sukurtume ištisą verslų miestą. „Urban HUB“ įsikurs daugiau nei 100 įvairių sektorių įmonių, kuriose dirbs per 800 darbuotojų. Čia persikelsiantys verslai ras lanksčias prekybos, logistikos, prekių ekspozicijų, gamybos erdves. Netrukus prie jų prisijungs įvairios Lietuvos bei užsienio kapitalo įmonės“, – sakė „Urban HUB“ vadovas G. Muliuolis.

Anksčiau pranešta, kad „SBA Urban“ verslo miestelių vystymui Kauno ir Vilniaus rajonuose pritraukė pirmąją, 11 mln. eurų investiciją iš „TABA invest“.

Pasak. G. Muliuolio „Urban HUB“ projekto pirmąjį etapą, 22 tūkst. kv. m erdves, keturis pastatus „SBA Urban“ planuoja išvystyti rekordiškai sparčiai – vos per devynis mėnesius. Tokį tempą išlaikyti padėjo ir komandos atlikti namų darbai. „Dar prieš pradedant statybas užsakėme pamatus, pasigaminome kolonas, santvaras ir jas sandėliavome laukdami starto. Tokie ir panašūs sprendimai gali padėti optimizuoti statybos darbus ir nuo galutinių terminų nubraukti mėnesius“, – pridūrė „Urban HUB“ vadovas.

Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūrą ir koncepciją „Urban HUB“ projektui kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektų studija „PLH Architects“.NAUJAUSI KOMENTARAI

aha

aha portretas
per tiek metų rusų okupacijos nebuvome taip "surusinti" kaip dabar, mokėmės ir gerbėme savo kalbą, kuri yra viena seniausių. Šiandien patys savo noru išsižadame gimtosios kalbos, vardan ko? Sotesnio kaulo?

Nemira

Nemira  portretas
Bitutės, kol vyks statybos gyvens saugiai prie Nemuno - šalia Kauno baldų. O miesto medus yra geros kokybės, nes miesto agalai nėra purškiami pesticidais, priešingai, nei kaime :)

Socialinė darbuotoja

Socialinė darbuotoja portretas
Bitutės neturi nei filtrų, nei katalizatorių .Tai kaip jos išvalys medutį , surinktą prie abiejų didelių autostradų , ką ? Prie tos miesto bambos \(urban hub) automobilių aikštelės didelės ?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių